Obchodní síť společnosti ZFP
Vedení – Marek Rygel

Články

26. 4. 2022

Hypotéka bez nemovitosti

Výhodnější úrokové sazby hypotečních úvěrů jsou v nedohlednu a jestli jste si doteď drželi (zuby nehty) optimismus, nejspíš postupně přešel ve skepsi. Zdražující hypotéky už přiměly jednat i ty klienty, kteří doufali, že se trend zvyšujících se úrokových sazeb zlomí. A proto jsou teď víc než kdy jindy v kurzu hypotéky bez nemovitosti.

Číst článek
31. 3. 2021

Co vám nejlíp kryje záda? Přítel, batoh a pojištění

Pojištění dělíme na dva typy: životní a neživotní. To první je - příznačně - životně důležité. Jasně, přežijete bez něho. Ale se správně nastaveným pojištěním budete moci klidně spát. Týká se všech zásadních záležitostí a “kryje vás” v případě, že přijde nečekaná, nevítaná událost s dopadem na vaše zdraví. Neživotní pojištění je z podstaty věci o něco méně důležité. Ale pořád se ho hodí brát vážně.

Číst článek
18. 1. 2021

Chytře spravovat své osobní finance - cesta, jak si plnit své sny!

Mít finanční plán, držet se ho, řídit své finance střídmě a nepolevovat. To je základ a také nejjistější cesta, jak můžete zajistit sebe i rodinu a mít jistotu, že ustojíte i nenadálé životní situace. Správa osobních financí není jednoduchá disciplína, protože vyžaduje pevnou vůli, výdrž a čas. Výsledky ale stojí za to. 

Číst článek
13. 1. 2021

Webinář: Jak na financování vlastního bydlení

Vlastní bydlení. Žádný nájem, jen a pouze vaše nemovitost. Velký sen, ale také strašák, který pro většinu z nás znamená závazek v podobě několikamilionové hypotéky. Půjčí mi banky vůbec? Na kolik dosáhnu? Kolik musím mít ze svého? S financováním prvního bydlení se pojí řada otazníků, na které si neodpovíte, dokud ho prostě nenažijete.  

Číst článek
23. 12. 2020

Jak vyřešit hypotéku, když nemáte dost peněz do základu

Našetřit peníze do základu hypotéky není při dnešních cenách nemovitostí žádný med. Hodně lidí by rádo bydlelo ve vlastním, ale i když se snaží sebevíc, držet krok s růstem cen je zkrátka nad jejich síly. Možnosti, jak si přesto pořídit vlastní bydlení, tu naštěstí jsou. 

Číst článek
27. 11. 2020

Můžete refinancovat dřív, než skončí vaše fixace hypotéky?

Konec fixace hypotéky a výhodné úrokové sazby se ve stejnou dobu sejdou jen zřídka. Nové podmínky je proto rozumné řešit alespoň s ročním předstihem. Co když vám ale do konce fixace zbývá ještě několik let, a zároveň vám současné nízké sazby nedopřejí klidný spánek? Dobrá zpráva pro vás - hypotéku je možné refinancovat před koncem fixace. Má to však svá ale.

Číst článek
25. 11. 2020

Webinář - investování do nemovitostí v praxi 15.4.2020

Připravili jsme záznam webináře na téma investování do nemovitostí. Téma zpracoval kolega Ing. Jan Zeman. Najdete zde spoustu tipů a myšlenek, které vám pomohou se v problematice lépe orientovat. 

Číst článek
25. 11. 2020

Webinář na téma investice 1.4.2020

Připravili jsme pro vás záznam webináře uskutečněného na počátku dubna 2020. Přestože byl webinář tematicky zaměřený i na aktuální dění na trzích spojené s pandemií Covid, myšlenky bereme za nadčasové a platné universálně. 

Číst článek
25. 11. 2020

ZFP stoupá již 25 let. Přidejte se k našim profesionálům!

ZFP letos oslavilo 25. výročí. Z regionální společnosti se stala jedním z lídrů oboru v České republice. 

Zvažujete změnu? Hledáte výzvy? Mrkněte, jak to chodí u nás. 

Číst článek
11. 8. 2020

Hledáte úsporu v rodinném rozpočtu? Zkuste to třeba u Energy.

Žádný z nás nechce, aby mu z jeho osobního nebo rodinného rozpočtu zbytečně neutíkali peníze. Člověk se tak může dostat do situace, že už zdánlivě není na čem ušetřit.

V tuto chvíli může přijít na řadu úspora v oblasti energií.

Číst článek